Interesanti fakti

PAR LATVIJAS OLIMPISKO KOMANDU "RIO"

 

- Latvijas komanda Riodežaneiro OS pārstāvēs 33 sportisti 13 sporta veidos, kas individuālo sporta veidu sportistu skaita ziņā, ir vismazākā komanda atjaunotās Latvijas laikā.

- Komandas vidējais vecums ir 26,4 gadi (26,8 gadi Londonas OS). Komandas pieredzes bagātākā atlēte ir 39 gadus vecā Jeļena Čelnova-Prokopčuka, bet visjaunākā ir 17 gadus vecā burātāja Ketija Birzule.

- Visgarākais komandas dalībnieks ir pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs (196cm), visīsākā ir svarcēlāja Rebeka Koha (155cm). Vissmagākais atlēts ir šķēpmetējs Rolands Štrobinders (106kg), bet visvieglākā ir Rebeka Koha (48kg).

- Trešdaļai komandas atlētu (13 no 33) Riodežaneiro OS būs pirmās spēles, bet vispieredzējušākā OS dalībniece ar dalību 4 OS ir maratoniste Jeļena Čelnova-Prokopčuka, trešās OS būs bmx riteņbraucējam Mārim Štrombergam, šķēpmetējai Sintai Ozoliņai, pludmales volejbolistam Aleksandram Samoilovam, maratonistam Valērijsam Žolnerovičam un džudistam Jevgēņijam Borodavko. Savukārt 14 sportistiem šīs būs otrās Olimpiskās spēles, viņu vidū ir atlēti no, kuriem gaidām cīņu par medaļām – Laura Ikauniece-Admidiņa, Anastasija Grigorjeva, Madara Palameika, Artūrs Plēsnieks, Zigismunds Sirmais, Jānis Šmēdiņš un Edžus Treimanis.

- Latvijas komandā būs pārstāvētas 7 ģimenes:

 

- Interesanti, ka 6.augustā dzimšanas dienas svinēs abi komandas kārtslēcēji – Pauls Pujāts (25) un Mareks Ārents (30).

- Savukārt 9.augustā vārdadiena šķēpmetējai Madarai Palameikai, bet 17.augustā vārda diena džudo trenerim Oļegam Baskinam.

- 7 olimpiešiem nāk no Vidzemes, 6 no Kurzemes, 3 no Latgales, 1 no Zemgales, bet 14 no Rīgas.

- Dzimtā pilsēta Rīga ir 14 atlētiem, 4 sportistiem tā ir Valmiera, 2 sportisti nāk no Talsiem, bet pa 1 sportistam nāk no Daugavpils, Rēzeknes, Ogres, Ventspils, Smiltenes, Alūksnes, Dobeles, Kuldīgas.

- Olimpieši, kas beiguši vai turpina studijas:

  • 6 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā
  • 3 Latvijas Universitātē
  • pa 2 Ventspils augstskolā un Vidzemes augstskolā
  • Pa 1 Rīgas Tehniskajā universitātē, Daugavpils universitātē, Biznesa augstskolā “Turība” un Banku augstskolā

 

- Studijas, ko ir apguvuši vai apgūst atlēti pārsvarā ir saistītas ar sportu un veselības mācību, nākošās izplatītākā joma ir finanses.

- Mūsu olimpiešu iecienītākais vaļasprieks ir aktīvā atpūta, kas saistīta ar dažādiem sporta veidiem, kam seko grāmatu lasīšana, rokdarbi un ēst gatavošana, mākslu un mūziku saistītas nodarbes (gleznošana, dejošana).

- Ja uz mūsu olimpiešiem skatās caur zodiaka zīmēm, tad visvairāk atlētu (6) nāk no Auna zīmē dzimušajiem, 5 sportisti ir no Vērša zīmes, pa 4 nāk no Dvīņu un Skorpiona zvaigznājiem, bet pa 3 Lauvas, Ūdensvīra un Zivju zīmēm, pa 1 no Jaunavas un Strēlnieka zīmes. Taču neviens sportists nav dzimis Vēža, Svaru vai Mežāža zīmē.

- Olimpisko spēļu ziņā pieredzes bagātākais ir svarcelšanas treneris Eduards Andruškevičs (6 OS), uz piektajām Olimpiskajām spēlēm dosies džudo treneris Oļegs Baskins un svarcelšanas treneris Viktors Ščerbatihs, uz savām ceturtajām Olimpiskajām spēlēm dosies bmx treneris Ivo Lakučs. Savukārt 7 treneriem Riodežaneiro OS būs pirmās OS viņu karjerā. 

- Olimpisko komandu apkalpos 3 sporta ārsti un 3 fizioterapeiti. 

- Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs kā pirmie Latvijas komandas pārstāvji uz startu 6.augustā dosies mūsu šosejas riteņbraucēji ar Tomu Skujiņu priekšgalā, kā arī pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un tenisiste Jeļena Ostapenko. Savukārt OS pēdējā dienā starts maratonskrējējam Valērijam Žolnerovičam.