Reformas turpmāk ļaus Olimpiskās spēles rīkot divās valstīs, iekļaut jaunus sporta veidus un radīt jaunu televīzijas kanālu.

Izmaiņas padarīs pasaules lielākā sporta pasākuma izmaksas mazākas un spēles pievilcīgākas.

SOK nekavējoties sāks sarunas ar 2018. gada ziemas Olimpisko spēļu Phjončhanā (Dienvidkorejā) un 2020. gada Olimpisko spēļu Tokijā rīkotājiem, lai rastu iespējas naudas ietaupīšanai un iespējamajiem jaunajiem sporta veidiem. SOK paziņoja, ka vēlas vairāk sarunu starp kandidējošajām pilsētām kā varētu izmantot tur jau esošos objektus.

Baha piedāvātie 40 priekšlikumi īpašajā SOK sesijā Monako tika pieņemti jau pirmajā no divām sanāksmes dienām. Par tiem balsoja 104 SOK biedri.

Vācijas pārstāvis sacīja, ka ''pat murgainākajos sapņos'' nebija varējis iedomāties tik vieglu priekšlikumu pieņemšanu. ''Tomēr es zinu, ka bija biedri, kam vairākas rekomendācijas norīt bija grūti,'' viņš sacīja.

Nākotnē SOK ļaus rīkot Olimpiskās spēles divās pilsētās vai divās valstīs.

Bahs vēlas izmaiņas Olimpiskajā hartā, samazināt izdevumus, lai ļautu kandidēt arī mazākām valstīm. SOK turpmāk segs vairāk izdevumu, kas radīsies rīkotājiem.

Maksimālais sportistu skaits nepārsniegs līdzšinējos 10 500 vasaras spēlēs un 2900 ziemas Olimpiskajās spēlēs. Tas nozīmē, ka ieviešot jaunus sporta veidus, tiks samazināts disciplīnu skaits jau esošajos. Rīkotājām būs ļauts piedāvāt vienu papildus sporta veidu, kuram jābūt SOK atzītam. 2020. gada Tokijas Olimpisko spēļu rīkotāji vēlas iekļaut beisbolu un softbolu. Uz to pretendē arī skvošs.

2012. gada Londonas Olimpiskajās spēlēs notika sacensības 26 sporta veidos, bet sporta veidu darba grupas vadītājs Franko Karrara sacīja, ka nākotnē vienās spēlēs varētu būt pat 30 sporta veidi.

SOK sesijā tika pieņemti arī lēmumi saistībā ar tās biedru vecuma ierobežojumu, atbalstu seksuālo minoritāšu pārstāvjiem un televīzijas kanāla izveidi.

Turpmāk SOK biedri nedrīkstēs būt vecāki par 80 gadiem. Šo vecumu sasniegušajiem būs jāatkāpjas. Tas nozīmē, ka pēc diviem gadiem no SOK biedra statusa nāktos atteikties Starptautiskās futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidentam Zepam Blateram.

Nolemts arī deklarēt Olimpiskajā hartā vienlīdzīgu attieksmi pret seksuālo minoritāšu pārstāvjiem, kas uzskatāms par tiem pretimnākošu soli.

2015. gada sākumā tiks izveidots īpašs Olimpiskais televīzijas kanāls, kurš nākamo septiņu gadu laikā SOK izmaksās apmēram 450 miljonus eiro. Tas darbosies 24 stundas diennaktī un piedāvās sporta sacensību pārraides, taču ne tiešraidē.