Tretjakovs, tāpat kā virkne citu Krievijas sportistu, tika turēti aizdomās par dopinga provju viltošanu Soču Olimpiādes laikā. Šīs lietas izskatīja speciāla SOK komisija Denisa Osvalda vadībā, pēc kuras rekomendācijām, SOK arī pieņēmusi lēmumu atņemt Tretjakovam medaļu.

Tāpat krievu skeletonistam uz mūžu aizliegts piedalīties Olimpiskajās spēlēs, tāpēc viņš februārī nevarēs startēt 2018.gada Phjončhanas Olimpiādē.

Līdzīgas sankcijas skārušas arī Krievijas skeletonisti Jeļenu Ņikitinu, kura Sočos tika pie bronzas dāmu sacensībās.

Līdz ar to [olympian id="502" name="Martins Dukurs"] var kļūt par pirmo Latvijas sportistu kopš neatkarības atgūšanas, kurš ziemas Olimpiskajās spēlēs izcīnījis čempiona titulu, bet [olympian id="144" name="Tomass Dukurs"], kurš Sočos palika uzreiz aiz goda pjedestāla, var tikt pie bronzas medaļas.

Martins Dukurs ir 2010.gada Vankūveras Olimpisko spēļu vicečempions. Tāpat viņš piecas reizes karjerā triumfējis pasaules čempionātā, kā arī astoņus gadus pēc kārtas uzvarējis Pasaules kausa kopvērtējumā.

Tikmēr Tomass Dukurs divās iepriekšējās Olimpiādēs palika ceturtais, līdz ar to viņš beidzot būs ticis pie olimpiskās medaļas.

SOK trešdien arī vēsta, ka mūža diskvalifikāciju no Olimpiskajām spēlēm saņēmušas krievu skeletonistes Olga Potiļicina un Marija Orlova, kuras Sočos ieņēma attiecīgi piekto un sesto vietu, līdz ar to oficiālajos Soču Olimpisko spēļu rezultātos dalīta desmitā vieta pienākas [olympian id="625" name="Leldei Priedulēnai"].

Paziņojumā norādīts, ka visi četri Krievijas skeletonisti ir pārkāpuši antidopinga noteikumus, līdz ar to viņu rezultāti Soču Olimpiskajās spēlēs tiek anulēti.

Jau vēstīts, ka Krievija 2014.gada Soču Olimpiskajās spēlēs triumfēja medaļu ieskaitē, tomēr jau gadu vēlāk Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgas komisijas izmeklēšanā, kuru vadīja kanādiešu jurists Ričards Maklarens, tika gūts apstiprinājums, ka Krievijā bija izveidota valsts atbalstīta dopinga sistēma, kulmināciju pārkāpumos sasniedzot tieši savās mājās notikušajās Olimpiskajās spēlēs, kad virknei mājinieku sportistu tika nomainītas pozitīvas dopinga proves pret "tīrām" analīzēm.

Lai izmeklētu šīs lietas, tika izveidota SOK komisija, ko vada tās biedrs Deniss Osvalds, pārskatot lietas ar iespējamu dopinga lietošanu un testu viltošanu Soču Olimpiskajās spēlēs, prioritāri izmeklējot sportistus, kuri varētu piedalīties Phjončhanas Olimpiādē.

Jau iepriekš līdzīgas soda sankcijas kā skeletonisti, saņēma vairāki Krievijas distanču slēpotāji, tostarp medaļas guvušie Aleksandrs Ļegkovs un Maksims Viļegžaņins, kuru rezultāti arī tika anulēti.

Tāpat SOK komisija izskata Krievijas bobslejistu lietu. Soču Olimpiādē bobsleja pilots Aleksandrs Zubkovs ar stūmējiem Alekseju Vojevodu, Alekseju Ņegodailo un Dmitriju Truņenkovu, izcīnīja zelta medaļas četriniekos, kur otrā palika [olympian id="556" name="Oskara Melbārža"] ekipāža. Ja Zubkovu un viņa ekipāžu piemeklēs līdzīgs liktenis kā Krievijas skeletonistus un distanču slēpotājus, Melbārža četrinieks ar stūmējiem [olympian id="621" name="Arvi Vilkasti"], [olympian id="477" name="Daumantu Dreiškenu"] un [olympian id="561" name="Jāni Strengu"] arī kļūs par Olimpisko spēļu čempioniem.