Eiduka distanci sāka samērā ātrā tempā un pie vienīgās kontrolatzīmes 2,9 kilometros uzrādīja 20.laiku. Pēdējos divos kilometros Latvijas 16 gadus vecās slēpotājas temps nedaudz kritās, palaižot dažas slēpotājas priekšā, tomēr dažas arī izdevās apsteigt, noslēgumā gūstot 21.vietu starp 39 sportistēm.

Par čempioni kļuva krieviete Maja Jakuņina, kurai Eiduka zaudēja minūti un 24,6 sekundes. Par sasniegto rezultātu latviete saņēma 158,88 FIS kategorijas punktus.

Mazāk sekmīgi desmit kilometru distanci ar intervāla startu puišu konkurencē veica Raimo Vīgants, kurš ierindojās 31.pozīcijā. Sacensībās uzvarēja Dienvidkorejas sportists Magnuss Kims, kuram latvietis piekāpās par trim minūtēm un 31,1 sekundi.

Vīgants tika pie 180,98 FIS punktiem.

Līdz ar to Latvijas distanču slēpotāji noslēguši dalību Jaunatnes Olimpiādē. Labāko rezultātu sacensībās sasniedza Vīgants, kurš ieņēma 20.vietu sprintā brīvajā stilā. Tāpat viņš guva 21.vietu sprintā klasiskajā stilā.

Jau ziņots, ka Latvija līdz šim guvusi divas godalgas Jaunatnes olimpiskajās spēlēs - svētdien zeltu izcīnīja kamaniņu braucējs Kristers Aparjods, bet pirmdien sudrabu guva daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs.

Latvija ir pārstāvēta 7 sporta veidos – daiļslidošanā, šorttrekā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un biatlonā.

Latvijas komandas sastāvā ir iekļauti 16 sportisti. Lielākā pārstāvniecība ir kamaniņu sportā, kur ir pilna komanda – četri sportisti, skeletonā startēs trīs sportisti, pa diviem pārstāvjiem būs daiļslidošanā, biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, savukārt šorttreka sacensībās piedalās viens Latvijas jaunais sportists.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Norvēģijas pilsētā Lillehammerā norisinās no 12. – 21.februārim.Kopumā sacensībās piedalās vairāk nekā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti 15 ziemas sporta veidi un tiek sadalīti 70 medaļu komplekti.

Līdztekus sporta sacensībām norisinās arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Jāpiezīmē, ka I Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēlēs risinājās pirms četriem gadiem Austrijas pilsētā Insbrukā. Arī toreiz Latvijas komandas sastāvā bija iekļauti 16 sportisti un mūsējie izcīnīja pilnu medaļu komplektu. Zelta godalgu mājās pārveda hokejists Augusts Valdis Vasiļonoks, kurš piedalījās individuālo prasmju pārbaudījumā hokejā. Sudraba medaļu izcīnīja kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis, bet bronza tika vēl vienai kamaniņu braucējai Ullai Zirnei. Pirms četriem gadiem Insbrukā startēja arī bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, kurš kopā ar Elvi Kamšu ierindojās augstajā 4.vietā.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem var iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām var aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lillehammer2016.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank”, AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, SIA “Moller Auto Krasta”, SIA “LDz Cargo” un SIA “JCDecaux Latvija”.