Silovs startēja vienā slidojumā ar Vankūveras Olimpisko čempionu šajā distancē Marku Tuitertu no Nīderlandes, uzrādot laiku minūte un 46,79 sekundes. Latvietis tobrīd - pēc 26 sportistu starta - ierindojās ceturtajā vietā, kamēr Tuiterts, kurš bija par 1,37 sekundēm ātrāks, kļuva par līderi.

Līdz sacensību beigām, startējot 40 sportistiem, [olympian id="546" name="Silovs"] atkāpās uz 14.vietu, bet par čempionu kļuva polis Zbigņevs Brudka, kuram latvietis zaudēja 1,79 sekundes. Pašlaik 29 gadus vecais polis izcīnīja savu pirmo olimpisko medaļu.

Otrajā vietā vien 0,003 sekundes aiz Brudkas ierindojās Koens Vervējs no Nīderlandes, kurš arī izcīnīja savu pirmo medaļu, bet trešais 0,22 sekundes aiz uzvarētāja bija kanādietis Denijs Morisons, kuram tā Sočos ir otrā medaļa un kopumā ceturtā olimpiskā godalga karjerā.

Jau vēstīts, ka Silovs olimpiskās spēles atklāja ar 500 metru distanci, kur viņš ierindojās 37.vietā 39 dalībnieku konkurencē, bet pēc tam 1000 metros viņš palika 24.pozīcijā starp 40 atlētiem.

Pašlaik 27 gadus vecais Silovs piedalās savās otrajās Olimpiskajās spēlēs. Karjeru viņš iesāka kā šorttreka slidotājs, 2008.gadā Ventspilī triumfējot Eiropas čempionātā. Tomēr drīz pēc tam viņš paralēli sāka nodarboties arī ar ātrslidošanu, Vankūveras Olimpiādē nokļūstot pasaules mediju uzmanības lokā, jo ne tikai kļuva par pirmo sportistu, kurš spējis piedalīties abos šajos sporta veidos, bet pat paveica to vienas dienas laikā.

Pēc Vankūveras 2011.gadā vēl Silovs izcīnīja otro vietu Eiropas čempionātā (pēc Tibo Fokonē diskvalifikācijas pērn arī tika atzīts par čempionu), bet kopš tā laika pilnībā pievērsies ātrslidošanai, spējot divas reizes kāpt uz pjedestāla Pasaules kausa posmos.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.