LONDONA, Aug 09, BNS - Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš ceturtdien Londonā pludmales volejbola turnīrā spēlē par 3. vietu dramatiskā cīņā ar 2:1 (19:21, 21:19, 15:11) uzvarēja Reinderu Nummerdoru/Ričardu Šuilu no Nīderlandes, un izcīnīja olimpisko spēļu bronzas medaļas.

Latvijas pludmales volejbolisti guva vēsturisku uzvaru, jo līdz šim nevienai komandai olimpiskajās spēlēs nebija izdevies tikt pie medaļām. Panākumu jo īpaši vērtīgu dara fakts, ka spēlē par 3. vietu Pļaviņš/Šmēdiņš atradās iedzinējos ar 19:21, 3:8, tomēr spēja lauzt cīņas gaitu un gūt skaistu uzvaru.

Pļaviņa/Šmēdiņa izcīnītā bronzas medaļa Latvijas olimpiskajai delegācijai ir pirmā Londonas olimpiskajās spēlēs.

Pirmajā setā līdzīgā cīņā vadībā lielāko daļu bija Pļaviņš/Šmēdiņš, kuri sāka ar 3:1, bet seta vidū bija priekšā ar 15:12. Tomēr saglabāt pārsvaru neizdevās, seta izskaņā nīderlandieši nospēlēja veiksmīgāk, gūstot panākumu ar 21:19.

Otrā sets izvērtās ļoti dramatisks, jo abām komandām izdevās vairākas garas veiksmju sērijas. Pašā sākumā Latvijas duets nokļuva kritiskā situācijā, atrodoties iedzinējos ar 3:8, tomēr spēja saņemties un gūt piecus punktus pēc kārtas, panākot izlīdzinājumu 8:8. Nummerdors/Šuils uz brīdi gan atguva vadību 13:11, tomēr tad sekoja vēl viena Latvijas volejbolistu ofensīva, kurā izdevās gūt četrus punktus pēc kārtas un izvirzīties vadībā ar 17:15. Nīderlandes komanda uz to atbildēja ar trīs punktiem, panākot 18:17, taču Pļaviņš/Šmēdiņš nesalūza un sīvā cīņā setā izrāva uzvaru ar 21:19.

Trešā seta sākumā abām komandām punktus izdevās gūt pārmaiņus, līdz pie rezultāta 8:8 Pļaviņš/Šmēdiņš veiksmīgi noslēdza divus uzbrukumus, bet trešo punktu pēc kārtas guva ar bloku, izvirzoties vadībā ar 11:8. Pieredzējušajiem Nummerdoram/Šuilam tas bija pārāk liels šoks, jo .viņi atspēlēties vairs nespēja, beigās ar neprecīzu servi dāvājot latviešiem vēsturisku uzvaru setā ar 15:11 un visā spēlē ar 2:1

Pļaviņš/Šmēdiņš aizvadīja lielisku olimpisko turnīru septiņās cīņās gūstot sešas uzvaras - trīs grupu turnīrā, kā arī astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā un spēlē par trešo vietu, vienīgo neveiksmi piedzīvojot pusfinālā. Nummerdoru/Šuilu viņi uzvarēja arī grupu turnīrā.

Vēlāk ceturtdien finālā tiksies brazīlieši Alisons Ceruti/Emanuels Rego un vācieši Jūliuss Brinks/Jonass Rekermanas. Brzīlieši pusfinālā uzvarēja Pļaviņu/Šmēdiņu, bet vācieši astotdaļfinālā pārspēja Aleksandru Samoilovu/Ruslanu Sorokinu.