RĪGA, Jūl 29, BNS - Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš.Jānis Šmēdiņš svētdien, zaudējuši pirmo setu, spēja atgūties un pārspēt rangā nosacīti augstāk esošos vāciešus Jonatanu Erdmanu/Kaju Matisiku pirmajā cīņā Londonas olimpisko spēļu grupas turnīrā.

Turnīrā ar astoto numuru izlikto Vācijas pāri latvieši pieveica ar 2:1 (19:21, 23:21, 15:9). Pļaviņš/Šmēdiņš turnīrā ir izlikti ar 17. numuru.

Spēles sākumā lija lietus, taču drīz vien uzspīdēja saule. Pļaviņam/Šmēdiņam seta vidū vairākas reizes pat izdevās iegūt četru punktu pārsvaru, taču tā izskaņā vācieši panāca izlīdzinājumu un guva arī pēdējos divus punktus.

Otro setu Latvijas komanda sāka ar 5:0, taču pēc pārtraukuma vācu volejbolisti panāca izlīdzinājumu. Vēlāk Pļaviņš/Šmēdiņš nokļuva zaudētājos, tomēr seta beigas aizvadīja sekmīgāk. Arī trešo setu latvieši sāka ar 3:0 un atšķirībā no otrā seta, pretiniekiem vairs neļāva panākt pat izlīdzinājumu.

Pļaviņš/Šmēdiņš labi cīnījās aizsardzūibā, toties Erdmans/Matisiks pieļāva daudz kļūdu servēs - Erdmans vien kļūdījās deviņas reizes.

Londonas centrā izvietotajā smilšu laukumā spēle aizritēja brīžiem saulainos laikapstākļos pilnu skatītāju tribīņu priekšā.

Nākamie pretinieki Samoilovam/Sorokinam otrdien būs Igors Ernandess/Hesuss Viljafanje no Venecuēlas, kuri svētdien ar 1:2 (18:21, 21:17, 10:15) piekāpās grupas galvenajiem favorītiem Reinderam Nummedoram/Ričardam Šuilam no Nīderlandes ar ko Pļaviņam/Šmēdiņam būs jāspēlē ceturtdien. Otrs Latvijas olimpiskais duets Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins, kas pirmajā mačā sestdien izcīnīja uzvaru, otro spēli aizvadīs pirmdien pret Grāntu Goldšmitu.Frīdomu Čiju no Dienvidāfrikas.

Pludmales volejbola turnīrā 24 komandas ir sadalītas sešās grupās pa četrām vienībām. Pēc apļa izspēles izslēgšanas kārtā uzreiz iekļūs pa divām labākajām komandām no katras grupas un divas labākās trešo vietu ieguvējas, tādēļ svarīgs grupā ir ne tikai cīņas iznākums, bet arī uzvarēto setu un punktu skaits. Atlikušās četras trešo vietu ieguvējas papildu izslēgšanas kārtā noteiks vēl divas komandas, kas iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par medaļām.