Latvijas peldētājs Elijs Aleksejevs otrdien Eiropas Jaunatnes vasaras olimpisko spēļu peldēšanas sacensībās iekļuva pusfinālā.

Aleksejevs 200 metru tauriņstila priekšsacīkstēs, finišējot divās minūtēs un 14,88 sekundēs, ierindojās 19.pozīcijā, nodrošinot vietu pusfinālā pēc valstīm piešķirtajām kvotām.

Savukārt Alberts Hmeļevskis 100 metru brīvā stila priekšsacīkstēs nopeldēja distanci 55,85 sekundēs, atpaliekot 4,86 sekundes no labākā rezultāta un ieņemot 45.vietu 47 peldētāju konkurencē.

Vēl Nikolass Deičmans 200 metru kompleksā peldējuma priekšsacīkstēs nopeldēja distanci divās minūtēs un 12,43 sekundēs, kas ļāva ieņemt 19.vietu un būt pirmajam rezervistam uz dalību pusfinālā, kurā startēs 16.peldētāji.

Tikmēr sprintere Elizabete Kociņa 100 metru priekšsacīkstēs savā skrējienā finišu sasniedza 12,34 sekundēs un ieņēma piekto vietu, nekvalificējoties pamatsacensībām.

Džudists Kirils Golubevs svara kategorijā līdz 60 kilogramiem bija brīvs no pirmās kārtas cīņas, bet otrajā kārtā atzina Vācijas sportista Floriana Bekera pārākumu, un tālāk sacensības vairs neturpinās.

Olimpiāde no 24. līdz 30.jūlijam norisināsies Slovākijas pilsētā Banska Bistricā un no Latvijas tajā piedalīsies 34 jaunie atlēti, pārstāvot septiņus sporta veidus - badmintonu, džudo, peldēšanu, riteņbraukšanu, tenisu, vieglatlētiku un vingrošanu.