Ar uzvaru grupu turnīru pludmales volejbolā noslēdza Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, bet pirmos startus aizvadīja arī mūsu šķēpa metēji un modernās pieccīņas pārstāvis.

Jaunatnes Olimpiskās spēles jau sasniegušas savu otro pusi. Daļa Latvijas sportistu jau ir noslēguši savus startus, kamēr citiem vēl svarīgākās cīņas tikai priekšā. Piektdien sacensības aizvadīja kopumā seši mūsu atlēti.

Liela uzmanība tika veltīta tenisa centram, kur cīņu par bronzas medaļām dubultspēļu turnīrā aizvadīja Aļona Ostapenko un viņas Lietuvas partnere Akville Parzinskaite. Baltijas duetam pretim stājās ASV un Meksikas pārstāves – Sonja Kenina/ Rukstuhla Zarazua.

Spēles pirmajā setā Ostapenko un Parazinskaite jau no sākuma izvirzījās vadībā, kā arī vēlāk palielināja savu pārsvaru, laužot pretinieču servi. Abas baltietes spēlēja gana stabili, bet īpaši jāuzteic latvietes lieliskie uzbrukuma sitieni, kas sagādāja lielas problēmas pretiniecēm. Beigu daļā mūsu sportistes spēja saglabāt savu vadību un izcīnīja uzvaru ar 6:3. Otrajā setā rezultāts auga krietni vien līdzīgāk. Tam par iemeslu bija gan pašu kļūdas, gan arī veiksmīgās ASV sportistes Sonjas Keninas serves. Baltijas meitenes gan pārsvaru no rokām neizlaida līdz pat beigām, izcīnot uzvaru ar 7:5. Punktu mačam ar skaistu uzbrukuma sitienu noslēdza lietuviete. Tādējādi Latvijas un Lietuvas meitenes tika pie Olimpiskās bronzas medaļas, kas svinīgi tiks pasniegtas rīt. Mūsu valstij šī bija jau trešā medaļa Naņdzjinā.

Pludmales volejbolā šodien pēdējā apakšgrupas spēle bija mūsu meitenēm – Tīnai Laurai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai. Latvietēm četrās aizvadītajās spēlēs bija izcīnītas trīs uzvaras, kas saglabāja reālas cerības izslēgšanas spēles sākt no otrās kārtas. Šī vakara pretinieces no Namībijas – Kima Sībaha un Stefanija Palmherta - līdz šim augstvērtīgiem rezultātiem nebija izcēlušās. Spēles pirmajā setā jau no pirmajām minūtēm laukumā pārliecinošākas un meistarīgākas bija mūsu meitenes, izcīnot uzvaru ar 21:9. Neko pretim likt latvietēm Namībijas volejbolistes nevarēja arī otrajā setā, kas noslēdzās ar 21:10. Graudiņa un Kravčenoka savā grupā ierindojās otrajā vietā ar četrām uzvarām piecās spēlēs. Rīt pludmales volejbolā būs brīvdiena, bet izslēgšanas spēles startēs svētdien.

Vieglatlētikā kvalifikācijas sacensības aizvadīja mūsu šķēpa metēji. Meiteņu konkurencē starp 18 dalībniecēm bija arī Laine Donāne. A un B fināla sportisti šeit tika noskaidroti pēc tam, kad visas sportistes katra izpildīja četrus metienus. Mūsu atlēte savu labāko rezultātu sasniedza tieši pirmajā mēģinājumā, kad viņas raidītais šķēps piezemējās pie 48, 94 metru atzīmes. Lai arī nākamie divi mēģinājumi bija nedaudz tuvāki, bet pēdējais netika ieskaitīts, Donāne ar astoto tālāko metienu kvalificējās A finālam.

Jauniešu konkurencē Latvijas godu aizstāvēja smiltenietis Jāzeps Groza, 17 gadus vecais sportists. Arī šeit tāda pati sistēma kā meitenēm. Grozam labs padevās pirmais metiens, tomēr tika pārkāpta ieskrējiena līnija. Nākamajā metienā latvietis šķēpu raidīja 64,29 metrus tālu, bet trešais mēģinājums netika ieskaitīts. Lai arī pēdējā iespējā rezultāts tika uzlabots līdz 66,36 metriem, tomēr ar to bija par maz, lai sasniegtu A finālu. Jāzepam kvalifikācijā 13. vieta un sacensības turpināsies B finālā.

Modernās pieccīņas sacensības ar paukošanu šodien sāka Ņikita Bistrovs. Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs modernajā pieccīņā sportistiem jāpieveic četri veidi, kā arī mix sacensības. Bistrovam viena no labākajām disciplīnām ir tieši paukošana. Šeit katrs dalībnieks cīņā līdz vienam punktam paukojās ar visiem pārējiem startējošajiem pieccīņniekiem. Ņikitam sākums nebija no tiem veiksmīgākajiem, jo tika piedzīvoti vairāk zaudējumu, nekā gūtas uzvaras, tomēr tad viņa rezultāti arvien vairāk uzlabojās, kas ļāva pietuvoties pirmajam desmitniekam. Pēc paukošanās ar visiem dalībniekiem, Bistrova kontā 12 uzvaras un 11 zaudējumi. Tas deva 11. pozīciju. Svētdien pieccīņa turpināsies ar peldēšanu, šaušanu un skriešanu.

Kārtējo reizi atceltas tika sacensības zēģelēšanā, kur startē arī Ketija Birzule. Pēdējie kvalifikācijas braucieni pārcelti uz rītdienu.

Latvijas Jaunatnes Olimpisko komandu atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.