Šis ir augstvērtīgākais Latvijas kalnu slēpotāju sasniegums Sočos.

Pēc pirmā brauciena [olympian id="628" name="Onskulis"] atradās 61.vietā, bet otrajā braucienā ar smago trasi netika galā daudzi no pirmā brauciena veiksminiekiem. Tikmēr latvietis spēja trasi pievarēt un uzrādīt brauciena 24.labāko laiku, kas viņam ļāva pakāpties uz 27.pozīciju.

Divu braucienu summā Onskulis uzvarētājam Mario Matam no Austrijas zaudēja 15,76 sekundes.

Sacensībās startēja kopumā 115 sportisti, bet pirmo braucienu pabeidza 77 no viņiem. Savukārt līdz otrā brauciena finišam tika 43 sportisti.

Pirmajā braucienā finišu nesasniedza latvieši [olympian id="563" name="Kristaps Zvejnieks"] un [olympian id="560" name="Roberts Rode"], tādējādi paliekot bez rezultāta.

Par čempionu kļuva 34 gadus vecais Mats, izcīnot pirmo olimpisko godalgu karjerā. Mats bija līderis jau pēc pirmā brauciena, bet otrajā braucienā viņam pietika ar sesto labāko laiku, lai par 0,28 sekundēm apsteigtu savu tautieti un pagājušās sezonas Pasaules kausa Lielā kristāla globusa ieguvēju Marselu Hiršeru.

Hiršers pēc pirmā brauciena atradās vien devītajā vietā, bet nu viņam 24 gadu vecumā izdevies izcīnīt pirmo olimpisko medaļu.

Savukārt bronzu izcīnīja jaunā norvēģu zvaigzne Henriks Kristofešens, kurš pēc pirmā brauciena atradās vien 15.pozīcijā, bet summā uzvarētājam zaudēja 0,83 sekundes.

Kristofešens ir vien 19 gadus vecs.

Šīs bija pēdējās kalnu slēpošanas sacensības šajā Olimpiādē.

Iepriekš Zvejnieks ierindojās 43.vietā milzu slaloma sacensībās, bet Rode nobraucienā bija 47.pozīcijā, savukārt supergigantā viņam finišu sasniegt neizdevās. Tikmēr Onskuls arī piedalījās milzu slalomā, bet finišu nesasniedza.

Latviju pirmoreiz kalnu slēpošanā pārstāvēja uzreiz pieci sportisti, turklāt viņi visi to paveikuši pašu spēkiem, izpildot nepieciešamos kvalifikācijas normatīvus. Līdz šim Latvijai kalnu slēpošanā bagātīgākās bija 1936. un 2010.gada olimpiskās spēles, kad uz starta stājās pa trim sportistiem.

Latvijas labākajam kalnu slēpotājam Zvejniekam un labākajam ātruma disciplīnu speciālistam Rodem šīs bija otrās olimpiskās spēles. Ja Zvejnieks visu šo sezonu aktīvi startējis, iekļūstot arī Eiropas kausa sacensību labāko divdesmitniekā, Rode lielāko daļu sezonas izlaida potītes lūzuma dēļ. Pērn Zvejnieks pasaules čempionātā junioriem izcīnīja astoto vietu kombinācijā, bet šosezon ieņēma astoto vietu slalomā Ziemas Universiādē.

Soču olimpiskās spēles ilgs līdz svētdienai.