Pavisam nemanot ir pienācis Ziemassvētku laiks! Tāpat kā lielākā sabiedrības daļa arī mēs atskatāmies uz paveikto. Tā kā šāda veida projekts LOK paspārnē tiek veikts pirmo reizi un teju visiem tajā iesaistītajiem tā ir absolūti jauna pieredze, tad jāteic, ka lepojamies ar sasniegto.

Pirmajā mācību gadā divu dienu izbraukumos viesojāmies 13 Latvijas skolās un kopā iepazināmies ar 105 dažādiem, bet ļoti īpašiem 3. klašu skolēniem – 59 meitenēm un 46 zēniem. Bērniem esam noteikuši antropometriskos rādītājus un stāju, veikuši fiziskās slodzes testus, asins analīzes un individuālās intervijas, kā arī novērtējuši kognitīvās spējas. Tik kompleksa bērnu izvērtēšana viena pētījuma ietvaros Latvijā notiek pirmo reizi. Par to liels paldies vecākiem un skolotājiem, skolu direktoriem, jo bez Jūsu piekrišanas šāds projekts nebūtu iespējams.

Paldies vēlos pateikt arī mūsu atbalstītājiem – Latvijas Universitātei par projekta līdzfinansējumu, Gulbja laboratorijai par organizētajiem izbraukumiem uz skolām un fantastiski atsaucīgiem darbiniekiem, kuri lieliski spēj tikt galā ar jebkuriem sarežģījumiem, Sportland par mūsdienīgām tehnoloģijām, kā arī Piena Spēkam un Rāmkalniem par sagādātajiem kārumiem bērniem, kas sagādāja daudz prieka mirkļu mūsu drosminiekiem.

Bet vislielāko paldies vēlos pateikt saviem nenogurdināmajiem cīņu biedriem, kas nenogurstoši 2 mēnešu garumā cēlušies pirms sešiem, lai mēs visi kopā dotos uz tuvākiem un tālākiem Latvijas nostūriem. Tikai strādājot kā kopīga komanda, mēs spējam sasniegt rezultātus, kas ir nozīmīgi ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas un Pasaules kontekstā.

Lai nākamais gads mums visiem nes daudz atziņu un prieka, kā arī krietnas devas fizisko aktivitāšu un veselības! Tad būs iespēja paveikt to, kas reizēm liekas neiespējams.

Ar siltiem sveicieniem visas pētnieku komandas vārdā,

pētījuma vadītāja

Dace Reihmane