RĪGA, Aug 12, BNS - Jeļena Rubļevska Londonas olimpiskajās spēlēs svētdien modernajā pieccīņā finišēja astotā, noslēdzot Latvijas sportistu startus olimpiādē, liecina rīkotāju informācija.

Latvijas delegācijā iekļautie atlēti Londonā ieguva divas medaļas - atkārtoti par olimpisko čempionu kļuva BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs, bet ar bronzu mājās atgriezās pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš.

Rubļevska pieccīņas pēdējā disciplīnā - skriešanas un šaušanas kombinācijā - saglabāja 8.vietu, ko ieņēma pēc pirmajām trim disciplīnām. Zelta medaļu olimpiādes pēdējā dienā izcīnīja lietuviete Laura Asadauskaite ar 5408 punktu guvumu. Sudrabu ar 5356 punktiem nodrošināja Lielbritānijas pieccīņniece Samanta Mareja, bet bronzu ar 5340 punktiem ieguva Jane Markeša no Brazīlijas. Rubļevskas guvums bija 5228 punkti.

Kombinācijā Rubļevska sasniedza 15. labāko rezultātu ar 2052 punktiem. Iepriekš trešajā disciplīnā - jāšanā - Rubļevska nevainojami turējās gandrīz līdz maršruta beigām, taču pēdējos divus šķēršļus nogāza, kas viņas guvumu samazināja līdz 1136 punktiem. Trešajā disciplīnā tas bija 16.rezultāts. Tobrīd summā ar 3176 punktiem Rubļevskai pietika, lai saglabātu 8. pozīciju. Līdere ar 3268 punktiem bija Asadauskaite, kura kombinācijas distancē devās 23 sekundes pirms Rubļevskas.

Pirmajā disciplīnā - paukošanā, kur Latvijas sportistei allaž bijuši labi panākumi, Rubļevska izcīnīja 25 uzvaras 35 cīņās un vienīgā nopelnīja 1000 punktu, kļūstot par sacensību līderi. Aiz Latvijas sportistes palika ungāriete Adriena Tota, kura nopelnīja 976 punktus, bet trešo vietu ar 952 punktiem ieņēma Asadauskaite. Peldēšanā Rubļevska 200 metru brīvā stila distanci veica divās minūtēs un 26,93 sekundēs, kas viņai deva 1040 punktus, un bija 32. rezultāts disciplīnā. Ātrākā bija Šarolta Kovāča no Ungārijas, kura nopelnīja 1264 punktus. Arī pēc divām disciplīnām Rubļevska bija astotā ar 2040 punktiem.

Startēja 36 sportistes.

Rubļevska ir 2004. gada Atēnu olimpisko spēļu vicečempione un viņa ir vienīgā Londonas olimpisko spēļu dalībniece savā sporta veidā, kura startējusi visās četras olimpiskajās spēlēs kopš sieviešu modernās pieccīņas iekļaušanas sacensību programmā 2000.gadā Sidnejā.

Jau ziņots, ka sestdien modernajā pieccīņā vīriešiem Deniss Čerkovskis ieņēma 19. vietu.