Piektdien – 18.martā, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālajā asamblejā tika pieņemta rezolūcija Valdībai un Saeimai, kurā tiek aicināts nodrošināt stabilu un prognozējamu finansējumu sporta nozarei.

“Jau šā gada 1.martā Valdība konceptuāli ir apstiprinājusi 2017. - 2019.gadu valsts budžeta projektu, kurā augstu sasniegumu sporta sadaļa atkal samazināta līdz 2015.gada līmenim jeb par aptuveni 20%,” LOK Ģenerālās asamblejas sesijā izteicās LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Taču ir jāatceras, ka tikai 17 mēnešus pēc Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm, jau 2018.gada februārī notiks ziemas Olimpiskās spēles Phjončhanā. 2016./2017.gada ziemas sporta sezona un nākamās sezonas sākums 2017.gada nogalē ir izšķirošs, lai pienācīgi sagatavotos un kvalificētos Olimpiskajām spēlēm. Tādēļ mums aktīvi ir jārīkojas, lai šādu situāciju nepieļautu, ka tiek apdraudēta Latvijas labāko ziemas sporta veidu pārstāvju gatavošanās 2018.gada ziemas Olimpiskajām spēlēm. No Valsts, kuras karogu ceļ un himnu spēlē uzvaras gadījumā, netiek prasīta papildus nauda, bet tikai pamatoti norādīts, ka 2017.gadā nedrīkst samazināt Augstas klases sasniegumu un citu ilgtermiņā svarīgu  sporta programmu un pasākumu finansējumu, salīdzinot ar 2016.gadu.”

LOK Ģenerālās asamblejas dalībnieki iestājas par nepieciešamību nodrošināt stabilu un prognozējamu sporta nozares attīstību un rūpējas par Latvijas labāko sportistu un valstsvienību konkurētspējas saglabāšanu pasaules sportā, kā arī mūsdienu prasībām atbilstošu treniņu, sporta medicīnas un rehabilitācijas apstākļu nodrošināšanu.

2017.gada sporta budžeta apjoms ir izšķirošs Latvijas ziemas sporta veidu pārstāvjiem, lai kvalitatīvi sagatavotos un kvalificētos 2018.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Phjončanā un izvērtējot Valdības 2016.gada 1.marta lēmumu par Valsts budžeta projektu 2017. – 2019.gadiem, tajā šobrīd ir paredzēts ievērojams finansējuma apjoma samazinājums vairākās sporta apakšprogrammās. Tas negatīvi ietekmēs Latvijas sportistu sagatavošanās apstākļus 2018.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm un samazinās sporta federāciju organizēto pasākumu skaitu un kvalitāti. Tāpat tiek apdraudēts līdzfinansējums LOK izveidotajai programmai TOP 50, kas šobrīd sekmīgi atbalsta valsts labākos sportistus.

LOK Ģenerālā asambleja, kuras pamatu veido Olimpisko sporta veidu federāciju pārstāvji, aicina Valdību un Saeimu noteikt ne mazāku kā Likumā par valsts budžetu 2016.gadā noteikto valsts sporta budžeta finansējumu 2017.gadā (arī vidēja termiņa budžeta plānošanā 2018. un 2019.gadā), kā arī izvērtēt iespējas atbalstīt ilgtermiņā prognozējamas un atbilstoši iespējām stabili pieaugošas finansēšanas sistēmas izveidi sportam un kultūrai (atskaitījumi no izložu un azartspēļu nodokļa un nodevām, akcīzes tabakai un alkoholam vai cits līdzvērtīgs finansēšanas modelis) sākot no 2018.gada.

Tāpat LOK Ģenerālās asamblejas dalībnieki, izvērtējot LOK projektu “Sporto visa kase” un iesaistīto personu pozitīvās atsauksmes, aicina Valdību un Saeimu atbalstīt Izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska ierosinājumu izglītības programmā ieviest trešo sporta stundu.

Rezolūcija Valdībai un Saeimai ir pieņemta LOK Ģenerālās Asamblejas sesijā Rīgā, 2016.gada 18.martā.