Bartone ceturtdaļfinālā ar 6-3, 1-6, 6-3 pārspēja igaunieti Karolu Plaku, kura bija izlikta ar trešo numuru.

Pusfinālā Latvijas tenisiste piektdien plkst.11 pēc Latvijas laika spēkosies ar krievieti Avelīnu Sajfetdinovu, kurai ticis otrais numurus.

Bartone turnīru iesāka ar uzvaru 6-4, 6-2 pār lietuvieti Otīliju Norkuti, pēc tam ar 6-3, 6-2 tika pārspēts sacensību 11.numurs Ana Manja no Rumānijas, bet ceturtdaļfinālā ar 7-6 (7:3), 6-3 tika uzvarēta itāliete Matilde Mariāni.

Tāpat Bartone duetā ar Darju Semenistaju sasniegušas dubultspēļu ceturtdaļfinālu, kurā piektdien spēkosies ar vācietēm Minu Hodžiču un Luīzu Meieri auf der Heidi.

Semenistaja vienspēlēs apstājās trešajā kārtā, bet puišu sacensībās Kārlis Ozoliņš zaudēja otrajā kārtā, kamēr Roberts Jaričevskis nepārvarēja pirmo kārtu. Ozliņš un Jaričevskis ceturtdien cieta zaudējumu arī dubultspēļu turnīra trešajā kārtā.

Tikmēr septīto vietu 400 metru barjerskrējienā puišiem izcīnījis Gints Drigulis, kurš finālā distanci veica 57,80 sekundēs, uzvarētājam Svenam Rūsenam no Nīderlandes zaudējot 4,09 sekundes, bet no goda pjedestāla atpaliekot 3,88 sekundes.

Savukārt lodes grūšanā Uvis Roberts Buliņš ar 15,97 metriem izcīnīja devīto vietu. Tāpat devītais tāllēkšanā bija Artūrs Šarkovičs, kurš labākajā mēģinājumā lēca 6,56 metru tālumā.

Augstlēkšanā Oļegs Kozjakovs, kurš aizpagājušajā nedēļā izcīnīja sudraba medaļu pasaules U-18 čempionātā, ar 1,80 metriem ieņēma dalītu 12.vietu.

Savukārt Marija Svistuna sasniegusi šķēpa mešanas finālu meitenēm. Kvalifikācijā Svistuna šķēpu raidīja 49,06 metru tālumā. Lai gan kvalifikācijas normu, kas bija 51,00 metrs, viņa neizpildīja, latviete finālā tika ar rezultātu.

Tikmēr Griete Griezīte 400 metru barjerskrējiena pusfinālā finišēja pēc 64,50 sekundēm, ieņemot trešo vietu un finālam nekvalificējoties.

Savukārt vingrošanā vienīgais no Latvijas sportistiem finālā startēja Oļegs Ivanovs, kurš izcīnīja septīto vietu vingrojumā uz līdztekām, bet bija astotais atbalsta lēcienā.

Tikmēr peldētāja Arīna Sisojeva 100 metru brasa finālā distanci peldēja minūtē un 12,89 sekundēs, ieņemot astoto vietu un uzvarētājai Anastasijai Makarovai no Krievijas zaudējot 3,93 sekundes, bet no goda pjedestāla atpaliekot teju trīs sekundes.

Ceturtdien norisinājās arī priekšsacīkstes 4x100 metru jauktajā stafetē brīvajā stilā. Sisojeva komandā ar Ievu Maļuku, Tomasu Jegorovu un Artūru Markovu finišēja pēc trim minūtēm un 51,24 sekundē, ieņemot 16.vietu, bet finālā iekļuva astoņas ātrākās komandas.

Vēl ceturtdien priekšsacīkstēs Maļuka 50 metros tauriņstilā ar 27,26 sekundēm ieņēma 26.vietu, bet 400 metros kompleksajā peldējumā Alens Ēriks Jaunbērziņš ar četrām minūtēm un 57,61 sekundi ierindojās 29.pozīcijā. Tikmēr 100 metros brīvajā stilā Jegorovs ar 54,22 sekundēm ieņēma 41.vietu, bet Markovs ar 54,66 sekundēm bija piecas pozīcijas zemāk.

Riteņbraukšanā puišiem grupas braucienā Daniels Kazis bija 37.vietā, Kristiāns Belohvoščiks ieņēma 50.vietu, bet Pauls Rubenis bija 76.pozīcijā. Meitenēm grupas braucienā Latvijas sportistes distances beigu daļā krita, Santai Sanijai Jurgenai finišējot 48.vietā, Enijai Kaņepējai ieņemot 50.pozīciju, bet Līnai Svarinskai ierindojoties 57.vietā.

Tikmēr Latvijas džudo cīkstoņi Daniels Kulišs, kurš startē svarā līdz 81 kilogramiem, Renārs Hans (-73) un Milēna Rinkēviča (-63) pirmās kārtas cīņās cieta zaudējumus un sacensības neturpināja.

Kadetu vecuma grupas džudisti Eiropas Jaunatnes Olimpiādē gatavojas pasaules čempionātam, kas no 9. līdz 13.augustam norisināsies Čīlē.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas jaunais džudists Artjoms Galaktionovs trešdien, startējot svara kategorijā līdz 66 kilogramiem, izcīnīja bronzas medaļu.

Latviju 14.Eiropas Jaunatnes Olimpiādē Ungārijas pilsētā Ģērā pārstāv 53 jaunie sportisti, kuri startē septiņos sporta veidos.

Latvija ir pārstāvēta vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, kanoe airēšanā, kā arī riteņbraukšanā, taču šoreiz sacensībās nestartē neviena Latvijas komandu sporta spēļu izlase.

Lielākā pārstāvniecība no Latvijas ir vieglatlētikā, kurā startē 16 sportisti, džudo sacensībās pārstāvēti desmit jaunie censoņi, peldēšanā, riteņbraukšanā un vingrošanā startē pa sešiem sportistiem, bet kanoe airēšanā un tenisa sacensībās savu meistarību rāda attiecīgi pieci un četri Latvijas jaunie sportisti.

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes Olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī olimpisko spēļu tradīcijas.

Eiropas Jaunatnes Olimpiāde norisinās ik pēc diviem gadiem.

Eiropas Jaunatnes Olimpiādē startē 50 Eiropas valstu jauno sportistu vecumā no 15 līdz 18 gadiem.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes Olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.