RĪGA, Aug 08, BNS – Latvijas sportists Edgars Eriņš trešdien olimpiskajās spēlēs Londonā desmitcīņas sacensības sāka ar 17. vietu 100 metru skrējienā.

Eriņš savā skrējienā finišēja otrais pēc 10,99 sekundēm, nopelnot 863 punktus. Viņš tikai nedaudz atpalika no sava personiskā rekorda šajā distancē (10,81).

Skrējienā uzvarēja Džangijs Edijs no Libērijas ar rezultātu 10,89 sekundes. Kopējā vērtējumā Latvijas sportists ierindojās 17. vietā 31 dalībnieka konkurencē. Labāko rezultātu pirmajā disciplīnā uzrādīja pasaules rekordists desmitcīņā Ītons Eštons no ASV, kurš finišēja pēc 10,35 sekundēm.

Sacensību turpinājumā trešdien Eriņam jāstartē tāllēkšanā, lodes grūšanā, bet vakarā – arī augstlēkšanā un 400 metru skrējienā. Savukārt ceturtdien desmitcīņnieki sacentīsies 110 metru barjerskrējienā, diska mešanā, kārtslēkšanā, šķēpa mešanā un 1500 metru skrējienā.

Trešdien vieglatlētikas sacensībās kvalifikācijā startē arī kārtslēcējs Mareks Ārents, bet vakarā šķēpmešanas finālā mēģinās tikt Vadims Vasiļevskis, Ainars Kovals un Zigismunds Sirmais. Savukārt Ineta Radeviča tāllēkšanā par medaļām cīnīsies finālsacensībās.