Latvijas Olimpiskās delegācijas karognesējs Soču ziemas Olimpiādes atklāšanas ceremonijā, visticamāk, tiks nosaukts 29.janvārī, kad notiks Latvijas komandas saliedēšanas pasākums, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

"Atkarībā no tā, cik no komandas potenciālajiem dalībniekiem būs uz vietas 29.janvārī, tiks izlemts, vai karognesēju nosaukt tad vai jau Olimpiskajā ciematā pāris dienas pirms atklāšanas. Tomēr, visdrīzāk, tas notiks šajā datumā," teica LOK prezidents.

Visticamāk, ka valsts karogu nenesīs kamaniņu sportisti vai biatlonisti, jo viņiem jau nākamajā dienā ir plānoti starti, bet Latvijas sabiedrībā izskanējis, ka izteikts favorīts uz karognesēja godu ir pieredzējušais hokeja izlases aizsargs [olympian id="298" name="Sandis Ozoliņš"], kuram šajā jautājumā konkurenci varētu izrādīt pasaules labākais skeletonists [olympian id="502" name="Martins Dukurs"].

Latvijas karogu ziemas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā ir nesuši bobslejisti [olympian id="247" name="Jānis Ķipurs"], [olympian id="186" name="Zintis Ekmanis"] un [olympian id="66" name="Sandis Prūsis"], kā arī hokejisti [olympian id="161" name="Harijs Vītoliņš"] un [olympian id="235" name="Artūrs Irbe"], bet iepriekšējā Olimpiādē pirms četriem gadiem Vankūverā šis gods tika uzticēts M.Dukuram.

Pašlaik savus karognesējus Olimpiādes atklāšanā nosaukušas vien dažas valstis, bet lielākās zvaigznes šajā sarakstā atrodamas Itālijai (kamaniņu braucējs Armīns Cīgelers) un Francijai (ziemeļu divcīņas sportists Džeisons Lamī-Šapuī).

Soču Olimpiskās spēles norisināsies no 7.līdz 23.februārim.