Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien otrajā spēlē Pekinas olimpisko spēļu turnīrā zaudēja Somijas izlasei, turnīrā piedzīvojot otro zaudējumu pēc kārtas.

Spēle Pekinā beidzās ar rezultātu 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) vienas no turnīra favorītēm - Somijas - labā.

Pirmais periods aizritēja līdzīgā spēlē, kurā vārti netika gūti.

Latvijas izlases vārtos Kalniņš pirmajā periodā tika galā ar visiem 13 pretinieku raidītajiem metieniem.

Lauris Dārziņš pēc sadursmes ar pretinieku spēlētāju pirmā perioda sestajā minūtē devās uz ģērbtuvēm.

Perioda vidū Latvijas izlasei vairākumā bija divas labas vārtu gūšanas iespējas, tomēr Hari Sateri Somijas vārtos pārspēt neizdevās, un visa perioda laikā viņš atvairīja visus deviņus Latvijas hokejistu mēģinājumus gūt vārtus.

Otrajā periodā Somijas izlase aktīvi veidoja uzbrukumus, tostarp vairākas reizes izveidojot labas vārtu gūšanas iespējas, tomēr Jānis Kalniņš kapitulēja tikai divas minūtes pirms perioda beigām, kad pēc iemetiena precīzs bija Miko Lehtonens.

Kopumā Somijas hokejisti izdarīja 15 metienus pa Latvijas komandas vārtiem, bet Latvijas izlase atbildēja ar sešiem metieniem.

Viens no Latvijas izlases pieredzējušākajiem hokejistiem Kaspars Daugaviņš otrā perioda septītajā minūtē neveiksmīgi saskrējās ar Somijas izlases spēlētāju, tomēr pēc tam atgriezās laukumā un perioda vidū iesaistījās aktīvā uzbrukumā.

Pēc otrā perioda rezultāts bija 1:0 pretinieku labā

Trīs minūtes pēc trešā perioda sākuma, kad bija atlikušas piecas sekundes skaitliskajā vairākumā, Rodrigo Ābols pēc Denisa Smirnova un Renāra Krastenberga piespēlēm, neapturot ripu, precīzi raidīja to Somijas izlases vārtos un izlīdzināja rezultātu.

Pēc aktīva Somijas izlases uzbrukuma perioda vidū savā aizsardzības zonā noraidījumu nopelnīja Gints Meija, bet dažas minūtes vēlāk Rihards Bukarts devās uz noraidīto spēlētāju soliņu izciest sodu par komandas skaitliskā sastāva pārkāpumu.

Abus noraidījumus Latvijas izlase izturēja, tomēr piecas minūtes pirms spēles beigām Leo Komarovs pārspēja Kalniņu, izvirzot Somijas komandu vadībā.

Nedaudz vairāk kā minūti pirms perioda beigām Marko Antila ieraidīja ripu Latvijas vārtos. Lai gan Kalniņš norādīja, ka Somijas hokejists viņam traucējis, tomēr pēc atkārtojuma noskatīšanās tiesneši vārtus ieskaitīja. Spēles beigas Latvijas izlase pavadīja mazākumā, jo tika piešķirts noraidījums par spēles laika kavēšanu.

Kopumā spēlē Somijas komanda izdarīja 38 metienus, bet Latvijas hokejisti 20 reizes mēģināja raidīt ripu vārtos.

Spēlē pret Somiju, kā vēstīja Latvijas Televīzija, pozitīva Covid-19 testa dēļ nevar piedalīties Mārtiņš Karsums. Tāpat ārpus pieteikuma ir Andris Džeriņš, Nauris Sējējs un Kristers Gudļevskis.

Pēc piektdienas spēlēm C apakšgrupā līderes ir Somija un Zviedrija ar sešiem punktiem, kam seko Latvija un Slovākija, kurām pagaidām punktu nav.

A apakšgrupā pa trim punktiem ir ASV un Kanādai, bet bez punktiem pagaidām ir Vācija un Ķīna.

B apakšgrupā pēc divām aizvadītām spēlēm seši punkti ir Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandai, trīs punkti ir Dānijai, divi punkti Čehijai un vienu punktu nopelnījusi Šveice.

Jau vēstīts, ka Latvijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīra pirmajā mačā cieta neveiksmi, ar rezultātu 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) piekāpjoties Zviedrijas valstsvienībai.

Latvijas izlasei Pekinā dažas dienas Covid-19 ierobežojumu dēļ nevarēja trenēties Rodrigo Ābols un Andris Džeriņš, bet trešdien uz Pekinu devās aizsargs Arturs Kulda, taču viņam vēl jāiziet Covid-19 pārbaudes procedūras.

Vienīgajā pārbaudes spēlē pirms turnīra Latvijas izlase pirmdien ar 1:2 piekāpās Dānijas hokejistiem, maču vienas stundas garumā aizvadot treniņa režīmā. Vārtus Latvijai guva Ronalds Ķēniņš, bet pagarinājumā, kas tika spēlēts neatkarīgi no rezultāta pamatlaikā, - Mārtiņš Dzierkals.

2018.gada olimpiskajām spēlēm Latvija nekvalificējās, bet Zviedrija ieņēma piekto vietu. Latvija sesto reizi spēlē olimpiskajās spēlēs, augstāko vietu - astoto - ieņemot pirms astoņiem gadiem Sočos.

Latvijas izlase 13.februārī aizvadīs cīņu ar Slovākiju.

Triju grupu uzvarētājas un labākās otrās vietas ieguvējas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas komandas izslēgšanas spēlē noskaidros atlikušās ceturtdaļfināla dalībnieces.

Latvijas izlases sastāvs dalībai Pekinas olimpiskajās spēlēs:

vārtsargi: Ivars Punnenovs (Langnavas "Tigers", Šveice), Jānis Kalniņš (Vēkšes "Lakers", Zviedrija), Kristers Gudļevskis (Jēvles "Brynas IF", Zviedrija);

aizsargi: Oskars Cibuļskis, Ralfs Freibergs, Kristaps Zīle, Patriks Ozols (visi - Rīgas "Dinamo"), Jānis Jaks ("Soči", Krievija), Uvis Jānis Balinskis (Litvīnovas "Verva", Čehija), Nauris Sējējs ("La Chaux-de-Fonds", Šveice), Roberts Mamčics (Zlīnas "PSG Berani", Čehija);

uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Nikolajs Jeļisejevs, Mārtiņš Karsums, (abi - Rīgas "Dinamo"), Miks Indrašis, Rihards Bukarts (abi - Vladivostokas "Admiral, Krievija), Rodrigo Ābols ("Orebro", Zviedrija), Andris Džeriņš (Lincas "Black Wings", Austrija), Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette", Šveice), Renārs Krastenbergs ("Villacher SV", Austrija), Mārtiņš Dzierkals (Pilzenes "Škoda", Čehija), Kaspars Daugaviņš ("Bern", Šveice), Ronalds Ķēniņš ("Lausanne", Šveice).

Somijas izlases sastāvs dalībai Pekinas olimpiskajās spēlēs:

vārtsargi - Jusi Olkinuora (Magņitogorskas "Metallurg", KHL), Hari Sateri (Novosibirskas "Sibirj", KHL), Franss Tuohimā (Ņižņekamskas "Ņeftehimik", KHL);

aizsargi - Niklass Frimans, Peteri Lindboms (abi - Helsinku "Jokerit"), Juso Hietanens ("Ambri-Piotta", Šveice), Valteri Kemileinens (Podoļskas "Vitjaz", KHL), Miko Lehtonens (Sanktpēterburgas SKA, KHL), Ate Ohtamā (Oulu "Karpat", Somija), Ville Poka (Omskas "Avangard", KHL), Sami Vatanens (Ženēvas "Servette", Šveice);

uzbrucēji - Miro Altonens (Podoļskas "Vitjaz", KHL), Marko Antila, Hanness Bjerninens, Iro Pakarinens ( visi - Helsinku "Jokerit"), Valteri Filpula (Ženēvas "Servette", Šveice), Markuss Granlunds, Tēmu Hartikainens, Sakari Maninens (visi - Ufas "Salavat Julajev", KHL), Jonass Kempainens, Leo Komarovs (abi - Sanktpēterburgas SKA, KHL), Saku Mēenalanens (Oulu "Karpat", Somija), Niko Ojameki (Podoļskas "Vitjaz", KHL), Hari Pesonens ("Tigers", Šveice), Toni Rajala ("Biel", Šveice).