Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods četru braucienu summā ieņem ceturto vietu Pekinas olimpiskajās spēlēs un zelta medaļu izcīna vācietis Johannes Ludvigs.

Septītajā vietā ierindojās Gints Bērziņš, kurš no līdera atpalika 1,438 sekundes, savukārt Artūrs Dārznieks ieņēma 18.vietu (+4,974). Aparjods no Ludviga atpalika par 1,318 sekundēm.

Ludvigs, kurš bija līderis visos četros olimpisko spēļu braucienos, četru braucienu summā finišēja pēc 3 minūtēm un 48,735 sekundēm.

Otrajā vietā finišēja austrietis Volfgangs Kindls, kurš līderim piekāpās 0,16 sekundes, bet labāko trijnieku noslēdza Itālijas sportists Dominiks Fišnallers (+0,951).

Pēc pirmajiem trim braucieniem Aparjods ieņēma ceturto vietu, Bērziņš bija sestais, bet Dārznieks ierindojās 18.vietā 34 sportistu konkurencē.

Pēc otrā brauciena Aparjods ieņēma piekto vietu, sestajā vietā bija Bērziņš, bet  Dārznieks atradās 22.pozīcijā. Savukārt pēc pirmā brauciena sestdien Aparjods ieņēma ceturto vietu, septītajā vietā atradās Bērziņš, bet Dārznieks ierindojās 17.pozīcijā.

Savās debijas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā pirms četriem gadiem Aparjods izcīnīja 11.vietu, bet Artūrs Dārznieks ierindojās 24.pozīcijā. Inārs Kivlenieks bija 20.vietā.

Tikmēr sensacionāli par olimpisko čempionu tika kronēts 23 gadus vecais austrietis Dāvids Gleiršers, kurš pirms ceturtā brauciena bija trešais, bet pēc konkurentu kļūdām izcīnīja zeltu. Pirms pēdējā brauciena pārliecinošs līderis bija iepriekšējo divu olimpisko spēļu uzvarētājs Fēlikss Lohs, taču rupja kļūda izšķirošajā braucienā viņam maksāja vietu uz goda pjedestāla un bija jāsamierinās ar piekto vietu.

Sudraba godalgu izcīnīja amerikānis Kriss Mezdzers, bet pie bronzas tika vācietis Johanness Ludvigs.

Olimpiskās spēles Pekinā norisinās no 4. līdz 20.februārim.