LOK ģenerālsekretārs un programmas idejas autors  Kārlis Lejnieks: “ Latvijas Olimpiskā komiteja saņēma 81 jauno sporta talantu pieteikumu, un mēs esam patīkami pārsteigti par federāciju lielo atsaucību, apzinot un izvirzot sava sporta veida jaunos talantus šai programmai.  Finālistu izvēle bija patīkami grūta un atbildīga, kurā galvenie kritēriji bija šādi: jaunā talanta sportisko rezultātu progress un reitings pārstāvētajā sporta veidā, motivācija uzlabot sasniegtos rezultātus  un iespēja startēt Olimpiskajās spēlēs nākotnē. Par katru no finālistiem var teikt  - viņu paveiktais jau tagad ir unikāls devums  ne tikai paša atlēta sportiskajā karjerā, bet arī katra pārstāvētā sporta veida attīstībā un izaugsmē.”

 

Programmas  “Olimpiskais drafts” finālisti ir :

Distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka.

“Olimpiskais drafts" fināliste Patrīcija Eiduka ir distanču slēpotāja ar spēcīgu raksturu. Viņas griba, darbaspējas, talants un kuplās slēpotāju ģimenes atbalsts aizveda sportisti līdz dalībai 2018. gada Phjončhanas Olimpiskajās spēlēs un augstajai septītajai vietai šāgada pasaules U-23 čempionātā.

 

Kamaniņu braucējs Gints Bērziņš.

"Olimpiskais drafts" finālists Gints Bērziņš ir viens no talantīgākajiem jauniešiem kamaniņu sporta vēsturē un jau 18 gadu vecumā spēj konkurēt ar visiem pasaules labākajiem kamaniņu braucējiem. Jau šobrīd viņa kontā ir Olimpiskā zelta medaļa - no 2020. gada Jaunatnes ziemas Olimpiskajām spēlēm. Atliek pierādīt sevi arī pieaugušo sportā - Pekinas 2022. gada ziemas Olimpiskajās spēlēs.

 

Ziemeļu divcīņnieks Markuss Vinogradovs.

"Olimpiskais drafts" finālists Markuss Vinogradovs 4 gadu vecumā sāka nodarboties ar ziemeļu divcīņu un jau 16 gados piedalījās pasaules čempionātā pieaugušajiem. Gūtā pieredze palīdzēja saprast, ka, ieejot lielajā sportā, būs nepieciešama nopietna sporta bāze. Markusa tuvākie mērķi - stabilitāte Pasaules kausa sacensībās un veiksmīgi starti nākamajās ziemas Olimpiskajās spēlēs.

 

Pludmales volejbolistu tandēms  Anete Namiķe un Varvara Brailko.

"Olimpiskais drafts" finālistes Anete Namiķe un Varvara Brailko - pludmales volejbola tandēma dalībnieces - pēc uzvaras 2020. gada Eiropas U-20 čempionātā stiprināja pārliecību par saviem spēkiem un guva motivāciju strādāt tālāk. Tomēr talanta attīstīšanai nepietiek tikai ar smagiem treniņiem un labu treneri - nepieciešama augsta līmeņa spēļu pieredze, ko var nodrošināt tikai starptautiskas sacensības.  

 

Bokseris Ņikita Gorbunovs.

"Olimpiskais drafts" finālists Ņikita Gorbunovs ir apņēmīgs bokseris, kurš vienmēr ar maksimālu atdevi pabeigs iesākto. 17 gadu vecā Latvijas boksa izlases dalībnieka un čempiona līdz šim augstākais sasniegums - 2. vieta Eiropas čempionātā pagājušā gada nogalē.  Ņikita grib pārstāvēt savu valsti augstākajā līmenī, un, iespējams, tieši "Olimpiskais drafts" kļūs par viņa atspēriena punktu. 

 

Tenisists Kārlis Ozoliņš.

“Olimpiskais drafts" finālists Kārlis Ozoliņš apņēmīgi iet uz savu mērķi - iekļūt pasaules tenisa elitē. Jau šobrīd astoņpadsmitgadīgais tenisists veiksmīgi apvieno dalību gan junioru, gan pieaugušo konkurencē - ITF junioru reitingā Kārlis ieņem augsto 6. vietu, bet 2020. gadā debitēja Latvijas izlases sastāvā Deivisa kausa posmā Ēģiptē.

 

Kļūstot par programmas finālistiem, jaunie sporta talanti var cīnīties par 3 finansu atbalstiem 25 000 euro apmērā katram  un par 3 finansu atbalstiem  5000 euro apmērā katram gadā. Atbalsts tiek piešķirts treniņu darba nodrošināšanai un dalībai sacensībās. Līgumi ar LOK tiek slēgti uz 2021.gadu, kas tiek pagarināts uz 2022.gadu, ja ir partneru un privāto uzņēmēju finansējums šim mērķim.

Katra finālista finansējuma apjomu noteiks žūrija šī gada 30.martā.

Šī  programma tiek finansēta tikai no piesaistīto sadarbības partneru līdzekļiem, un valsts budžeta līdzekļi tai netiek tērēti. Projekta partneri ir akciju sabiedrība “Latvijas Valsts Meži”,  akciju sabiedrība “LNK Industries” un  kompānija “Amber Beverage Group”.