Šodien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK)  prezidents Žoržs Tikmers svinīgi pasniedza simbolisku čeku 50 000 USD vērtībā Latvijas Basketbola savienības prezidentam Raimondam Vējonim, kas tiks izmantots 3X3  basketbola sieviešu komandai, gatavojoties dalībai Parīze 2024.


Piešķirto finansējumu nodrošina Olimpiskās Solidaritātes programma “Atbalsts sporta spēļu komandai treniņu darba nodrošināšanai, gatavojoties dalībai Parīze 2024”.  Šī  programma ir pieejama nacionālajām Olimpiskajām komitejām pēc  katrām ziemas vai vasaras Olimpiskajām spēlēm uz nākošo Olimpisko ciklu.  Līdzīga programma tiek realizēta arī  individuālo sporta veidu pārstāvjiem.

LOK prezidents Žoržs Tikmers atzīst: “Basketbols ir  nozīmīgs sporta veids Latvijā ar  izciliem panākumiem un talantīgiem sportistiem. To vēlreiz spilgti apliecināja  3x3 basketbola  Zelta komanda  Tokijā. Mūsu  prioritāte  ir atbalstīt atlētus ceļā uz izciliem sasniegumiem. Līdz nākamajām Olimpiskajām spēlēm Parīze 2024 ir tikai 30 mēneši, tomēr tas ir pietiekošs periods, lai  mērķtiecīgi sagatavotos startam Olimpiskajās spēlēs arī  3x3 basketbola sieviešu komandu. Tieši tāpēc  esam rūpīgi pastrādājuši, lai piesaistītu  Olimpiskās Solidaritātes finansējumu 50 000 USD apmērā komandai.”

Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis uzsver: “Esmu gandarīts par veiksmīgo sadarbību ar Latvijas Olimpisko komiteju, nodrošinot Olimpiskās solidaritātes programmas atbalstu perspektīvākajām 3x3 basketbola spēlētājām, kuras ar labiem rezultātiem starptautiskajās sacensībās apliecinājušas savu talantu un perspektīvas. Šis atbalsts būs lielisks stimuls jaunietēm turpināt trenēties ar vēl lielāku enerģiju, lai sagatavotos nākamajiem pārbaudījumiem, tai skaitā domājot par startu Parīzes Olimpiskajās spēlēs 2024.gadā.”Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta institucionālie partneri  - Latvijas izglītības un zinātnes ministrija, AS “Latvijas Valsts Meži” un SOK Olimpiskā Solidaritāte; LOK Zelta partneri - mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia” un AS “LNK Industries”; kā arī LOK informatīvie partneri – SIA “Visual Media”, SIA “Izdevniecība “Rīgas Viļņi””, AS “Radio SWH” un “TV3 Group”.