Latvijas U-18 hokeja izlase ar ceturto zaudējumu četrās Eiropas Jaunatnes olimpiskā festivāla spēlēs beidza dalību turnīrā.

Latvija atzina Baltkrievijas pārākumu ar 1:2 (1:0, 0:0, 0:2).

Lai gan pirmajā periodā baltkrievi pa Kārļa Beķera-Brīvkalna sargātajiem vārtiem meta 14 reizes, divreiz Latvijas hokejisti nopelnīja divu minūšu sodu, piecas sekundes pirms pārtraukuma ar vienīgo metienu trešdaļā Latviju vadībā pēc Rodžera Bukarta un Mikus Krumpāna piespēlēm izvirzīja aizsargs Pēteris Bulāns - 1:0.

Arī otrajā periodā baltkrievi vairāk meta pa vārtiem, kopā ar pirmo periodu sakrājot jau 29 Beķera-Brīvkalna vārtu apdraudējumus, kamēr latvieši atbildēja ar pieciem. Tāpat Baltkrievijai neizdevās izmantot divus latviešu noraidījumus.

Baltkrievi turpināja uzbrukt un 50.minūtē pēc Arsenija Kovgorenjas metiena rezultātu izlīdzināja - 1:1.

54.minūtē baltkrievi jau izvirzījās vadībā pēc precīza Nikolaja Tiškeviča metiena - 2:1. Līdz spēles beigām rezultāts vairs nemainījās.

Visā spēlē pa pretinieku vārtiem latvieši meta tikai deviņas reizes, kamēr baltkrievi atbildēja ar 37 raidījumiem.

Trešdienas vēlajā spēlē Baltkrievija ar 1:5 zaudēja Somijai.

Turnīra tabulas vadībā ar septiņiem punktiem trijās spēlēs ir olimpisko sportistu no Krievijas (OSR) komanda. Ar sešiem punktiem divās spēlēs seko Somija, Baltkrievijai ir pieci punkti divos mačos, ar trim punktiem divās cīņās seko Čehija, bet Latvija turnīru pēc četriem zaudējumiem beidza bez punktiem.

Latvija iepriekšējās spēlēs ar 1:5 piekāpās mājiniecei Somijai, ar 3:9 zaudēja Čehijai un ar 0:3 - OSR vienībai.

Bez Latvijas izlases hokeja sacensībās piedalās Krievijas, Čehijas, Somijas un Baltkrievijas valstsvienības, savukārt Šveices jaunie hokejisti no dalības turnīrā atteicās.

Izlases aizvada apļa turnīru, izspēlējot mačus katra ar katru.

Latvija Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā tiks pārstāvēta sešos sporta veidos. No 12. līdz 17.decembrim norisināsies hokeja turnīrs, bet 2022.gadā Vuokati notiks sacensības citos ziemas sporta veidos, kur Latviju kopskaitā varētu pārstāvēt 20 jaunie sportisti kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, daiļslidošanā un šorttrekā.

Jau ziņots, ka par delegācijas karognesēju Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā izvirzīts hokejists Rodžers Bukarts.